ul. J. Lompy 2/6, 40-040 Katowice

ADWOKAT / PRAWNIK

W Katowicach czeka na Państwa prawnik z powołania. Tak zaczęła się moja przygoda z prawem

adwokat prawnik katowice

Jeśli wydawało się Państwu, że dobrym adwokatem trzeba się urodzić, pora rozwiać wątpliwości. Postanowiłam podzielić się swoją historią żeby zobrazować, jak zrodziło się u mnie zamiłowanie do niesienia pomocy innym. Zapraszam do lektury.

Pierwszy raz poszłam do Sądu, kiedy miałam 14 lat. W tamtym czasie moja babcia uczestniczyła w sprawie w Sądzie po śmierci jej kolejnego męża. Było to postępowanie o podział spadku pomiędzy babcią, a dziećmi jej męża z pierwszego małżeństwa. Nikogo nie powinno dziwić, że byłam ciekawa, jak wygląda prawdziwa rozprawa. Za zgodą rodziców pojechałam do Sądu obserwować, czym zajmują się adwokaci, radcy prawni i sędzia. Ten dzień zdeterminował moje plany na przyszłość i obudził we mnie coś, czego wówczas nie nazwałam – chęć pomagania ludziom.

Babcia nosiła wówczas aparat słuchowy w obu uszach. Jak dziś pamiętam minę zdegustowanego sędziego pojawiającą się na jego twarzy za każdym razem, kiedy babcia dopytywała, co powiedział. Głęboko w pamięci utkwiła mi też jego niechęć, gdy babcia w końcu zapytała, czy może stanąć bliżej stołu sędziowskiego, bo nie słyszy co się mówi.

 

Dodać trzeba, że babcię reprezentował adwokat. Był to opłacony prawnik. Miał być wsparciem dla starszej pani, która znalazła się w nieznanej sytuacji. Choć nie miałam wyobrażenia o pracy adwokata, czy radcy prawnego to mimo młodego wieku wyczuwałam intuicyjnie, że to ktoś, kto będzie dbał o interes babci w Sądzie. Niestety, dla prawnika była to jedna z wielu podobnych spraw, prowadzonych tego dnia. Nie tylko nie zadbał on o komfort klientki na sali sądowej, ale też, mając równolegle sprawy na innych salach, po prostu wychodził. I tak w zasadzie wyszedł tuż po rozpoczęciu rozprawy, a wrócił przed końcem. Babcia została zatem sama, jedynie w mojej asyście. Dziś już nie pamiętam szczegółów prawnych sprawy. Zapamiętałam tylko, że babcia była zagubiona na sali sądowej, bez wsparcia. Trafił się jej sędzia wyzuty z ludzkich odruchów, który załatwiał jedną z wielu spraw na wokandzie nie bacząc na to, że osądza właśnie losy drugiego człowieka. Po wyjściu z sali sądowej, dzieci byłego męża naskoczyły na babcię. Było nieprzyjemnie.

Gdy wróciłam do domu wiedziałam już, że chcę być prawnikiem, adwokatem, że chcę nieść pomoc ludziom. Zarówno tym, którzy w sądzie są częstokroć zagubieni, ale i takim, którzy doskonale znają procedury jednak potrzebują rzeczowego, merytorycznego prowadzenia. Po latach zostałam adwokatem, a znaczna część spraw, którymi obecnie się zajmuję to postępowania z czynnikiem ludzkim. Bez nich nie wyobrażam sobie swojego życia, gdyż zajmując się nimi czuję, że działam dla innych, a to poczucie pozwala mi się w pełni realizować.

adwokat katowice

Każdego dnia znajduję czas dla Klientów, potrzebujących dodatkowego wsparcia

Wyżej opisana historia miała na celu przybliżyć Państwu moją osobę, pokazać, że tuż za rogiem czeka na Was dobry adwokat z misją. Wiem, że „najlepsi” adwokaci i radcy prawni w Katowicach zarzucają swoich klientów ofertami, przygotowują konkurencyjne ceny i inwestują w liczne reklamy. Ja staram się przede wszystkim pozostać sobą, otwartą na Państwa oczekiwania, gotową by doradzić i być rzetelnym źródłem informacji. Mój cennik jest ogólnie dostępny dla wszystkich, nie stosuję nieczystych zagrań, jak zmiana ceny bez wiedzy Klienta. Mimo, że sprawy gospodarcze, karne czy administracyjne stanowią mój chleb powszedni i angażuję się w nie w pełnym zakresie, to jednak zawsze znajdę dodatkowy czas dla Klientów, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia albo ponownego omówienia tematu. Nawet najlepszy adwokat nie będzie odpowiedni, jeśli nie przyłoży się należycie do powierzonych mu zadań. W prowadzonej przeze mnie kancelarii adwokackiej zawsze mogą Państwo liczyć na profesjonalne podejście i kompleksową reprezentację. Zapraszam do skorzystania z moich usług osoby zamieszkujące Katowice, jak również całą Polskę. Jeśli przebywają Państwo za granicą i potrzebują adwokata, który jest wyrozumiały i skuteczny, bardzo proszę o kontakt. Zrobię co tylko mogę, aby pomóc.